Peipsiääre valla koolispordi hooaja lõpetasid kergejõustiku meistrivõistlused

Kolmapäeval 18. mai päikselisel ning kergelt tuulisel päeval selgitati teistkordselt pärast kahe aastast pausi välja Peipsiääre valla koolispordi meistrid kergejõustikus. Renoveeritud Alatskivi staadionile oli oma võistlejad saatnud Kolkja, Vara, Pala ja Alatskivi koolid. Kokku võisteldi viiel võistlusalal: lühimaajooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, palliviskes ja keskmaajooksus. Parimad antud alades selgitati 1.-3. klassi tüdrukute ja poiste arvestuses, 4.-6. klassi poiste ja tüdrukute arvestuses ning 7.-9. klassi poiste arvestuses.
Kõige nooremate tüdrukute arvestus saavutas meistritiitli 60 jooksus Mirtel Rebane, poistest võidutses Lukas Zirk. 4.-6. klassi arvestuses saavutas esikoha 60 m jooksus Cathy Koort ning poiste arvestuses oli kiireim Andro Vares. 7.-9. klassi tüdrukutest oli 100m parim Angelina Larionova ning poistest läbi distantsi kiiremini Indrek Tamm.
Kaugushüppes saavutas 1.-3 klassi tüdrukute arvestuses esikoha jällegi Mirtel Rebane, poistest võitis Tarmo Kivilo. 4.-6. klassi tüdrukutest hüppas kõige kaugemale Ariana Võime ning poistest Richard Kuusmaa. Kõige vanemas kooliastme kaugushüppe võitis tüdrukutest sarnaselt jooksule Angelina Larionova ning poistest Ron Rasmus Raudjärv.
Pallviskes suutis palli kõige kaugemale 1.-3. klassi tüdrukutest visata Kerli Tooming ning poistest edastas konkurente Kristofer Visse. 4.-6. klassi võistlusklassis sai parima tulemuse kirja tüdrukutest Marjette Junkin ning poistest viskas palli kõige kaugemale Siim Markkel Kask. Kuulitõukes kõige vanemale kooliastmele võidutses Meribel Tarto ning poistest heitis kuulitõukes parima tulemuse välja Matthias Värv.
Päeva viimasel võistlusalal keskmaajooksus tuli 1.-3. klassil läbida 500m ning kiiremini suutis seda antud vanuseklassis tüdrukutest kolmanda kuldmedali võitnud Mirtel Rebane ning poistest Matvei Pašenkov. Aste vanemas kooliastmes suutis parima aja välja joosta tüdrukutest Ariana Võime ning poistest Jakob Petmanson. 7.-9. klassi tüdrukute seas edastas 500m rajal teisi võistlejaid Angela Laumets ning kõige vanema kooliastme poistel tuli läbida 1000m distants ning seda suutis kõige kiirema ajaga teha Indrek Tamm.
Kokku oli Alatskivi staadionil võistlustules ligikaudu 70 aktiivset noorsportlast, keda oodatakse kindlasti osalema ka järgmistel koolispordi võistlustel juba uue kooliaasta alguses.

TULEMUSED
PILDID (fotod: Kristjan Kallavus)

Eelmine
Discgolfi meistrivõistluste Koosa etapi tulemused segasid tublisti üldtabeliseisu