FC Peipsi United jalkapoisid lõid Elva Cup turniiril rohkelt väravaid

Elva Cup 2020 jätkus Nike Arenal 26. augustil, kui võistlustules olid 2012. a. sündinud poisid. Peipsi pallurid alustasid päeva edukalt, võites FC Tarvastut 7:0. Päeva teises mängus oli meie Juniorite vastaseks JK Tammeka Valge meeskond. Ka neile Peipsi poisid armu ei andnud ja vastastel tuli pall oma väravavõrgust välja võtta kuuel korral, mängu lõpptulemus Peipsi 6, Tammeka 0. Kolmas mäng aga tõestas meile, et Paide Linnameeskonnal on ka kiireid ja osavaid poisse, paraku pidid Paidekad tunnistama Peipsi paremust, kaotades mängu 1:2. Viimases alagrupi mängus oli vastaseks Tartu FC Helios, kelle puuri lõid Peipsi poisid kokku 6 palli. Hoides enda värava puhtana, oli tulemuseks Peipsi 6, Tartu Helios 0. Nende tulemustega võitis Peipsi kindlalt enda alagrupi ja ees ootas mäng teise alagrupi võitja FC Helios Võruga. Finaalmängus oli meie Juniorite nägudes ja ka palli liigutamises näha tugevaid väsimusmärke. Võrukad tulid aga oma väsimusega võideldes paremini toime ja võitsid mängu 3:1. Kuna selles vanusegrupis karikaid ei jagatud, vaid medalid said kõik turniiril osalenud meeskonnad, siis turniiri tabeli alusel olime uhkel teisel kohal, kaotades ainsa mängu just Võru Heliosele. Treener Vladimir Feltini kuldsed sõnad vastastele: „Lööge meile palju jõuate, meie lööme ikkagi rohkem väravaid”. Need sõnad pidasid ka seekord paika, kuna 21 löödud väravaga olime selles vanusegrupis kindlad liidrid. Kahjuks aga ei piisanud sellest, et turniir võita. Peipsi parimad väravakütid olid sellel turniiril: Kevin Opikov, Eldar Buk, Andreas Tarto, Alexander Zulenkov, Artur Ovtsiinikov ja Artjom Blinnikov. Treener tunnustab seekord aga meie väravavahi debüüdi teinud Kevin Mägi, kes tõestas, et saab väravavahi ametis hakkama küll. Kokku osales turniiril 10 võistkonda.
Päevake puhkust ja taaskord ootas meid ees sõit Elvasse Nike Arenale, kus peeti maha viimased jalkalahingud 2010. a. sündinud poiste arvestuses. Selles vanusegrupis osales kokku 6 meeskonda, mis tähendas, et ees ootas meid 5 pingelist mängu.
Treeneri motiveerimisel olime mängupäeva esimeseks lahinguks valmis. Pall liikus pidevalt ühest trahvikastist teise, kuid mängu lõppedes olid tablool siiski numbrid 0:0, seega SK Barraga mängides jäid skoorid avamata. Pärast mängu vestles treener poistega pikalt ja justkui tundus, et oleme valmis päeva teiseks mänguks. Mängu edenedes saime aru, et midagi on ikka veel puudu. Pall lihtsalt ei jõudnud meie ründajateni ja ka kaitse ei pidanud vastu. Mängu Tartu Kalev 2 vastu kaotasime, tulemusega 0:1. Nüüdseks oli selge,et kui tahame medaliteni jõuda, siis kaotada enam ei tohi ja ka viigilised tulemused meid enam ei aita. Taaskord tuli Peipsi treeneril leida paremaid lahendusi. Kahe mängu tulemusel oli tõsiasi, et me polnud suutnud senini skoorida. Selline fakt, aga FC Peipsi United Juniorile ei sobi, oleme meeskond, kellele meeldib mängida palliga ja just väravalöömistel oleme tugevad. Nähes poiste ja ka lapsevanemate näos pisikest frustratsiooni, asus treener tegutsema ja nüüdsest olime taas rajal tagasi. Kolmas mäng FC Elvaga kulges meie taktikepi all ja tulemuseks Peipsi 5, Elva 0. Järgmise mängu lõppedes olid emotsioonid laes, FC Helios Võru andis meile korraliku lahingu. Kord läksime juhtima meie, kord Võru poisid. Kui mängu lõpuni oli jäänud umbes pool minutit olime Võruga viigis 2:2. Viimase rünnaku alustaja oli meie väravavaht, kes toimetas super lahtilöögiga palli meie ründaja jalale, väike pööre palliga ja vastase kaitsja oli alistatud, edasi tuli alistada veel vastaste väravavaht. Kui pall oli löödud vastaste väravavahi selja taha, kõlas ka lõpuvile! Tohutud rõõmuhõisked Peipsi toetajate poolt kinnitasid tulemust, Peipsi võitis mängu 3:2. Mängupäeva viimases mängus oli mängus ei rohkem ega vähem kui hõbemedal. FC Otepää seekord meile vastu ei saanud ja Peipsi võitis mängu kindlalt 5:0.
Sellelt turniirilt teenitud hõbemedal oli meie poiste jaoks kulla hõnguline, sest kahe esimese mängu järel ei osanud me teisest kohast unistadagi.
Kaks eriauhinda kuulusid seekord Peipsi mängijatele. Turniiri parima kaitsja tiitli noppis endale tugeva esituse teinud Kevin Opikov. Imetlusväärne on ka see, et kuigi me kahes mängus skoorida ei suutnud, siis oli suurima väravaküti tiitlile kandideerimine raskendatud. Ometi suutis Krister Laurisoo selle tiitli endale noppida, lüües kokku vastastele 6 väravat. Suurimad väravakütid Peipsi poolelt olid Krister Laurisoo, Nevil Laumets, Richard Kuusmaa ja Kevin Arly Laanemets. Meeskonda kuulusid veel Jaroslav Šutak, Svjatoslav Šutak, Kevin Opikov, Emil Laumets ja meie väravavaht Sergei Poljakov.
Selleks aastaks on Elva Cup 2020 läbi saanud. FC Peipsi United Junior esindas oma klubi kokku neljas erinevas vanuse kategoorias.
Kokku lõime vastastele uskumatud 48 väravat. Treenerid Vladimir Feltin ja Eduard Landzberg on kindlad, et lähenevad turniirid ei saa kerged olema, aga töö medalite ja karikate nimel käib endiselt 3 korda nädalas, treeningpaigaks endiselt Kallaste staadion.

Tulemused 2012 sünd
Tulemused 2010 sünd

*Info ja tekst: Olimar Laurisoo

Eelmine
FC Peipsi United Junior võistkonnad alustasid mängudega Elva Cup'l
Järgmine
Spordiklubi Juku indiaca seeniorvõistkonnad saavutasid meistrivõistlustelt esikolmiku kohti

Lisa kommentaar

Email again: