Alatskivi kooli 4.-5. klassi tüdrukutele Tartumaa koolinoorte meistrivõistlustelt hõbemedalid

Alatskivi kooli 4.-5. klassi poiste ja tüdrukute rahvastepalli võistkonnad osalesid 7. novembril Tartumaa koolinoorte meistrivõistlustel Kambja spordihoones. Nii tüdrukute kui poiste arvestus osalesid seitsme kooli võistkonnad. Vastupidiselt eelmisele aastale olid sellel aastal edukamad ja näitasid suurt võitlustahet üles tüdrukud.
Poiste võistkond ei saanud võistluspäeva lõpuni oma mängu käima ning poisid olid oma mõtetega kuskil mujal. Kahes esimeses mängus jäädi üsna kindlalt 0:2 alla nii Melliste kui Puhja kooli võistkondadele. Pärast mõningast nõupidamist suudeti viimaseks jäänud alagrupimängus Kambja kooli võistkond siiski tasavägises mängus alistada 2:1, kuid see võit alagrupist enam edasistele mängudele ei viinud ning võistlustel jäädi jagama 5.-7. kohta.
Tüdrukud näitasid võistlustel üles suurt võistkonnavaimu ning läksid suurepärase suhtumisega igale mängule. Esimeses mängus võitsid tüdrukud tasavägiseselt kulgenud mängu tulemusega 2:0 Rõngu kooli. Sama suure tahtmisega mindi vastu ka teisele vastasele Melliste koolile, kuid antud mängu varajases faasis pidi jalavigastuse tõttu platsi kõrvale jääma Marta Miina Noormägi ning antud momendi kerget segadust suutis vastane hästi ära kasutada ning Alatskivi tüdrukud pidid leppima kaotusega 0:2. Kolmandas mängus suutsid Alatskivi tüdrukud oma mängus teha vajalikud korrektuurid ja võitlesid vapralt ning võitsid teenitult kohalikku Kambja kooli tüdrukute võistkonda 2:0. Kaks võitu ja üks kaotus andis võimaluse edasi mängida poolfinaalis, kus vastamisi mindi Rannu kooli tüdrukutega. Head mängutarkust ja kiiret tegutsemist näidati ka selles mängus ning väga tasavägiselt kulgenud mängus suutsid Alatskivi tüdrukud kaotusseisust välja tulla ning  võitsid poolfinaali 2:1 ning pääsesid mängima meistrivõistluste finaali. Finaali vastaseks juba vana tuttav Melliste kool. Finaal algas Alatskivi tüdrukutele kehvasti kui esimene geim kaotati, pärast pooltevahetust hakati mängima oluliselt kiiremalt ja julgemalt, mille tagajärjeks ka teenitud geimivõit. Viimases otsustavas geimis leidis endas rohkem jõudu ja osavust vastasvõistkond ning Alatskivi tüdrukud kaotasid finaalmängu tulemusega 1:2. Alatskivi kooli 4.-5. klassi tüdrukute võistkonnale riputati, tubli tegutsemise ja tulemuse eest, Tartumaa koolinoorte meistrivõistlustel autasustamisel kaela hõbemedalid.
Alatskivi kooli 4.-5. klassi tüdrukute ja poiste võistkondades mängisid: Robin Kuusmaa, Marta-Miina Noormägi, Anton Pašenkov, Egle Katsan, Hugo-Eduard Teras, Kertu Leben, Kristjan Punder, Ksenia Tšasovikova, Adelina Augjärv, Kevin Soieva, Geterli Samoilov, Venriko Vulf, Karmen Kuusik, Ivan Artamonov, Kristin Vagula ja Uku Suursild.

TULEMUSED

Eelmine
Spordiklubi Juku indiacameeskond hoiab Eesti meistrivõistlustel pärast I vooru II kohta
Järgmine
III Lembit Holsti mälestusturniir püstitas uue osalusrekordi ning sai uue võitja