Peipsiääre valla korvpallurid võitsid Tartumaa kolmandas liigas hõbemedalid

Peipsiääre korvpallimeeskond osales 2022-23 aasta Tartumaa korvpalliliiga meistrivõistlustel. Pika hooaja kulminatsiooniks oli finaali koht ja hõbemedal. Eelmistel aastatel osales Peipsiääre vallast 2 võistkonda (Quale grupp teises liigas ja Peipsiääre kolmandas liigas), siis sellel aastal otsustasime meeskonnad ühendada ja minna meistrivõistlustele ühtse ja tugeva võistkonnana.
Kolmanda liiga meistrivõistlustel osales selle aastal 7 võistkonda. Seda on mõni vähem kui mullustel hooaegadel aga see eest oli liiga võistkonnad tugevamad ja võistkonnad olid komplekteeritud parematest mängijatest. Seda näitas ka pika hooaja kulg. Kõik võistkonnad võisid kõiki võita.
Peipsiääre hooaeg algas paljulubavalt. Saime 4-st mängust 4 võitu ja hakkasime kiikama juba karika võitmise ehk siis põhiturniiri kõige edukama meeskonna tiitli võitmise poole. Kahjuks rändas meie meeskonna põhimängujuht Sander Sõrmus aastaks Austraaliasse ja see lõi mänguplatsil kaardid natuke sassi. Pidime harjuma uue mängujoonisega ja sellega kohanemine võttis aega. Põhiturniirilt pääsesime sõelmängudele kolmanda asetusega ja esimeseks vastaseks veerandfinaalis oli meile vana tuttav TEVO ehituskaup. Edasipääseja poolfinaali tuli selgitada kahe mängu kokkuvõttes . Kuna esimese mängu kaotasime 7 punktiga, siis teise pidime kindlasti võitma rohkem kui 7 punktiga. Teise mängu lõppedes oli meie edu täpselt 7 punkti ja mäng läks lisajale. Lisaajal näitasid meie mängijad sisu ja pääsesime edasi poolfinaali. Poolfinaalis oli meie vastaseks Runso meeskond. Nende vastu tuli võit juba kindlamalt. Finaali mängisime vastvalminud Ülenurme saalis Tartu Bokki vastu. Vastasmeeskond sai alguses paremini minema ja võitis esimese veerandaja 25:5. Mängu kulgedes saime ka meie mängu käima ja paar minutit enne lõppu olime maas ainult 2 punktiga. Siis aga õigel hetkel kahjuks ei tabanud ja hästi kokkumängivad ja füüsiliselt heas vormis olevad vastased võitsid finaali. Seega Peipsiääre meeskonnale 2 koht ja hõbemedal.
Peipsiääre mängijad on kõik enamjaolt suuremal või vähemal määral meie vallaga seotud , nii et kõrge koht on seda väärtuslikum.
Mängijatest võiks veel esile tõsta Kaarel Sõrmust kes kõikide liigade koondresultatiivsuse tabelis oli kõrgel 5. kohal visates 219 punkti hooaja jooksul. Ära võiks märkida ka Heldur Saar't kes oma pealtpanekutega tõi korvpalli vaatemängulisust. Aga kuna korvpall on meeskonnamäng, andsid oma panuse kõik Peipsiääre võistkonna mängijad: Taavi Pirk, Enn Kuusik, Tõnis Laumets, Romet Villemson, Oliver Müürsepp, Heldur Saar, Jaak Raud, Kaarel Sõrmus, Karl Proos, Mario Torokvei, Raido Tamm, Rauno Müürsepp, Karlis Vohla, Merlis Karu, Rainis Fomotskin, Gert Lõhmus.
Meeskond tänab poolehoidjaid ja Peipsiääre Vallavalitsust toetuse eest!

*Tekst ja info: Taavi Pirk

Eelmine
SK Peipsiäärsed noor naismaadleja teenis EMÜ SK meistrivõistlustelt pronksmedali