Lossijärve kevadjooksul käis liikumist nautimas hulgaliselt noori jooksusõpru

Maikuu viimasel teisipäeval ehk 30. kuupäeval oli kõigil Alatskivi Lossijärve kevadjooksu osalejatel võimalik kogeda kevadiselt pea ideaalset jooksuilma. Antud sportlikul õhtul võis erineva pikkusega jooksuradadel kokku näha 38 vaprat jooksjat. Päikseline ilm tõi Lossijärve kevadjooksule eriti rohkelt tüdrukuid, mis oli eriti meeldiv üllatus. Esmakordselt oli eriti väikestele osalejatele õhtuprogrammi kavandatud ka orienteerumismäng "Vanker veereb", mis nõudis teatavat liikumisvilumust ka kuuelt osalenenud lapsevanemalt.
Jooksurajal oli käesoleval aastal nagu ka eelmisel kõige arvukamalt kuni 5 aastaseid poisse ja tüdrukuid, keda võis 300m rajal üles lugeda kaheksateist jooksja jagu.
Esimesena olidki võistlusraja stardis kõige nooremad eelkooliealised lapsed ning kõige kiiremini, ajaga 48,24, suutis distantsi läbida Torm-Johan Pirk, järgnesid Lenna Uibo ja Kristofer Valdmets.
6-8 aastaste poiste võistlusklassis osales kolm poissi ja teistelt jooksis eest ära ning jõudsid esimesena võitjana finišisse Matvei Pashenkov, kes läbis 500m raja 1.54, teisena jõudis finišisse Jass Suursild ning kolmanda aja jooksis rajal välja Renor Božlov. Sama vanusega tüdrukute seitsme osaleja seas võitis 500m rajal Roosi-Pärl Pirk ajaga 2.04, talle järgnes Johanna Uibo ning kolmandana Inriid Leini.
9-10 aastaste poiste võistlusklassis osales vaid kaks poissi ning esimesena jõudis 800m raja finišijoone ületada Miron Buk, ajaga 2.51, teisena ületas finišijoone Trevor Božlov. Jällegi seitsmest tüdrukutest oli parim antud 800m pikkusel rajal Keia Kostin ajaga 3.07, järgnesid Stella Uibo ja Mirtel Lahesoo.
Järgmises 11-12 aastaste poiste ja tüdrukute võistlusklassis oli osalus traditsiooniliselt kõige hõredam ning poistest võitis 1,6km rajal Eldar Buk ajaga 6.09 ning tüdrukutest võidutses lõpuspurdiga Kaisa Kiuru, kes läbis raja ajaga 8.55.
Kõige vanemas võistlusklassis 13-15 aastaste poiste ja tüdrukute võistlusklassis olid stardis sarnaselt eelmisele aastale ainult poisid, kes seitsme seast parimat selgitama hakkasid 2,9km jooskurajal. Poisid jagasid omavahel medalid ära nii, et Kaur Kruusaauk võitis tulemusega 12.26, teisena jõudis üle finišijoone Uku Suuursild ajaga 12.44 ning kolmandana finišeeris Venriko Vulf ajaga 13.08.

TULEMUSED
PILDID (fotod: Kristi Jõesaar)

Eelmine
Discgolfi meistrivõistlustel käib pärast Alatskivi etappi esikolmiku kohtadele tihe rebimine
Järgmine
Koosal selgus käesoleva aasta Peipsiääre valla discgolfi meister

Lisa kommentaar

Email again: