IV Lembit Holsti mälestusturniiril välkmales andis tooni noorem generatsioon

Traditsiooniliselt on novembrikuus Alatskivil toimumas Lembit Holsti mälestusturniir välkmales, erand ei olnud ka see aasta. Laupäeval 17. novembril kogunes 12 maletajat Alatskivi kooli, et neljandat aastat järjest Lembit Holsti mälestusturniiril maha pidada pingelised malelahingud.  Võistluse eestvedajaks on Uno Ainsoo koostöös Peipsiääre vallavalitsuse ja spordiklubiga Jukuga. Malemänguks vajalikud komplektid aitas tänavuseks turniiriks soetada Lembit Holsti poeg Indrek Holst. Pärast avasõnade kõlamist läks malelaudadel juba tõsiseks nuppude liigutamiseks ning võistluspäeva lõpuks tuli maha pidada 66 malekohtumist. Maletajate vanus kõikus sellel aastal seinast-seina ning võistlusmängude käigus sai selgeks, et tänavusel turniiril mängivad kõrgematele kohtadele juba noorema generatsiooni mängumehed. Eriti pingeliseks kujunes just päeva lõpuosa, kus otsustavates malemängudes selgusid lõplikud esiviisiku kohad. IV Lembit Holsti mälestusturniiril välkmales saavutas 10,5 punktiga esikoha üks noorimatest võistlejatest, Albert Pedmanson, talle järgnes vaid 0,5 punktise vahega Mark Braschinsky. Kolmanda koha saavutas omakorda napi eduga ja kokku 8,5 punktiga turniiri võitjaga ainukesena viigi väljamänginud võitja vanem vend, Herman Pedmanson.
Siiani kõigist neljast turniirist on osa võtnud Vello Metsoja oli seekord sarnaselt eelmisele aastale 7. kohal ning Ivan Tšasovikov seekord 9. kohal.
Kohtumiseni järgmisel Alatskivi maleturniiril!

TULEMUSED

Eelmine
Peipsiääre valla indiaca segavõistkonnale Tartumaa meistrivõistlustelt pronksmedalid
Järgmine
Peipsiääre vald saavutas 2018. a. Tartumaa Sügismängudel kokkuvõttes tugeva II koha