Peipsiääre vallas selgusid esimesed koolispordi meistrid kergejõustikus

Neljapäeval 23. mail selgitati esmakordselt valla ajaloos välja Peipsiääre valla koolispordi meistrid kergejõustikus. Vara staadionile oli oma võistlejad saatnud Vara, Pala ja Alatskivi koolid. Kokku võisteldi viiel võistlusalal: lühimaajooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, palliviskes ja keskmaajooksus. Parimad antud alades selgitati 1.-3. klassi tüdrukute ja poiste arvestuses, 4.-6. klassi poiste ja tüdrukute arvestuses ning 7.-9. klassi poiste arvestuses.
Kõige nooremate tüdrukute arvestus saavutas meistritiitli 60 jooksus Nele Soome, poistest võidutses Kevin Punder. 4.-6. klassi arvestuses saavutas esikoha 60 m jooksus Anette-Ly Nigol ning poiste arvestuses oli kiireim Sebastian Sildver. 7.-9. klassi tüdrukutest oli 100m parim Johanna Aren ning poistest läbi distantsi kiiremini Andre Pärn.
Kaugushüppes saavutas 1.-3 klassi tüdrukute arvestuses esikoha jällegi Nele Soome, poistest võitis Mario Päll. 4.-6. klassi tüdrukutest hüppas kõige kaugemale Kätriin Niinemägi ning poistest Sebastian Sildver. Kõige vanemas kooliastme kaugushüppe võitis tüdrukutest Johanna Aren ning poistest Andre Pärn.
Pallviskes suutis palli kõige kaugemale 1.-3. klassi tüdrukutest visata Mariette Junkin ning poistest edastas konkurente Siim Markkel Kask. 4.-6. klassi võistlusklassis sai parima tulemuse kirja tüdrukutest Meribel Tarto ning poistest viskas palli kõige kaugemale Kaur Kruusaauk. Kuulitõukes kõige vanemale kooliastmele võidutses Annika Vaasa ning poistest heitis kuulitõukes parima tulemuse välja Urmet Kaur.
Päeva viimasel võistlusalal keskmaajooksus tuli 1.-3. klassil läbida 500m ning kiiremini suutis seda antud vanuseklassis tüdrukutest Anna-Liisa Oras ning poistest Kevin Punder. Aste vanemas kooliastmes suutis parima aja välja joosta tüdrukutest Sandra-Valeria Kubantseva ning poistest Siim Sildver. 7.-9. klassi tüdrukute seas edastas 500m rajal teisi võistlejaid Johanna Aren ning kõige vanema kooliastme poistel tuli läbida 1000m distants ning seda suutis kõige kiirema ajaga teha Sander Kook.
Kokku oli Vara staadionil võistlustules ligikaudu aktiivset 50 noosportlast, keda oodatakse kindlasti osalema ka järgmiselt koolispordi võistlustel juba uue kooliaasta alguses.