Alatskivi kooli korvpallinoormehed hoiavad pärast Tartumaa koolinoorte meistrivõistluste I etappi kinni pronksmedalitest

Neljapäeval 16. novembril toimus Lähte spordihoones Tartumaa koolinoorte meistrivõistluste I etapp 7.-9. klassi noormeestele. Meistrivõistlustel osaleb kokku viis Tartumaa kooli, lisaks Alatskivile veel Ülenurme, Nõo, Lähte ja Hiie kool. Kõik koolid mängivad kevadeks kahel etapil omavahel kaks korda omavahel läbi ning selgub Tartumaa koolinoorte paremusjärjestus 7.-9. klassi noormeeste seas. Alatskvi kooli noormehed alustasid võistluspäeva Lähtel edukalt.
Esimeses mängus kohtuti Hiie kooli meeskonnaga ning lõpuks pingeliseks läinud mängus suutsid Alatskivi korvpallurid vastasesed napilt paremad olla tulemusega 19:17. Parim punktitooja Alatskivi meeskonnast oli Henry Knude 12 punktiga. Siim Noormägi lisas omalt poolt 7 punkti.
Teises kohtumises mindi vastamisi kohaliku Lähte ühisgümnaasiumi meeskonnaga. Mängus haarati kohe esimesest minutist juhtohjad ning edu kasvatati samm-sammult ning käe said valgeks kõik mängumehed. Mängu lõpptulemuseks kujunes Alatskivi noormeeste võit tulemusega 29:6. Parimad punktitoojad oma võistkonnale jällegi Henry Knude 12 punktiga ning teda toetas Siim Noormägi seekord 8 punktiga.
Kolmandas mängus tugeva Nõo põhikooli eakaaslaste vastu hakkas Alatskivi noormehi juba väsimus kummitama ning oldi suurtes raskustest punktide viskamisega ning platsil liikumisega. Mängu alguses saadud vastaste edu muidkui kasvas ning mängu lõppedes näitasid numbrid tablool kaotust Alatskivi koolile 18:45
Antud mängus õnnestus Henry Knudel parimana visata 8 punkti.
Võisltuspäeva viimases kohtumises mindi vastamisi korvpallitaustaga Ülenurme gümnaasiumi 7.-9. klassi noormeeste võistkonnaga. Mäng algas tasavägiselt, pärast viiendat minutit suutsid Ülenurme noormehed siiski mõne punktiga juhtima asuda, kuigi Alatskivi meeskonnal oli võimalus mitu korda vahe tagasi mängida, siiski seda teha ei suudetud. Teine poolaeg algas samas tempos, kus Ülenurme vahet väiksemaks mängida ei lasknud. Alatskivi sai küll kahe punkti kaugusele, kuid mängu viimane korv kuulus siiski Ülenurme gümnaasiumi võistkonnale ja Alatskivil tuli vastu võta 2 võidu kõrvale teine kaotus numbritega 29:34. Parimana viskas antud mängus Henry Knude 21 punkti.
Tartumaa koolinoorte meistrivõistluste I etapil Lähte spordihoones mängisid Alatskivi kooli 7.-9. klassi noormeeste võistkonnas Rainer Leben, Henry Knude, Andre Pärn, Stanislav Remets, Remi Kalda ja Siim Noormägi.

Hiie - Alatskivi      17:19
(Henry Knude - 12 punkti, Siim Noormägi - 7 punkti)

Alatskivi - Lähte    29:6
(Henry Knude - 12 punkti, Siim Noormägi - 8 punkti, Stanislav Remets - 3 punkti, Rainer Leben - 2 punkti, Remi Kalda - 2 punkti, Andre Pärn - 2 punkti)

Alatskivi - Nõo    18:45
(Henry Knude - 8 punkti, Stanislav Remets - 4 punkti, Remi Kalda - 4 punkti, Andre Pärn - 2 punkti)

Ülenurme - Alatskivi  34:29
(Henry Knude - 21 punkti, Siim Noormägi - 6 punkti, Andre Pärn - 2 punkti)

Eelmine
Alatskivi indiaca segavõistkond on Tartumaa 2017 a. meister
Järgmine
Alatskivi koolisiseses spordimälumängus “Bumerang” võidutses 9. klassi võistkond